MASTERCARD PAYPASS ZBLIŻENIOWA

 • Karta zbliżeniowa MasterCard PayPass to połączenie karty debetowej z funkcjonalnością płatności zbliżeniowych. Karta przeznaczona jest dla osób które cenią stały dostęp do swoich pieniędzy oraz wygodę i szybkość płatności bezgotówkowych.

   

  Karta zbliżeniowa MasterCard PayPass umożliwia:

  • dokonywanie w kraju i za granicą płatności bezgotówkowych za towary i usługi w placówkach handlowo-usługowych oznaczonych emblematem MasterCard - bez ponoszenia dodatkowych opłat,
  • wypłaty gotówki w darmowych bankomatów Grupy BPS;
  • bieżący podgląd stanu środków na rachunku poprzez możliwość sprawdzenia wysokości wolnych środków w bankomatach świadczących taką usługę,
  • awaryjne wypłaty gotówki w przypadku zgubienia lub zniszczenia karty podczas pobytu za granicą,
  • dokonywanie transakcji w internecie,
  • ustanowienie indywidualnych limitów transakcyjnych do karty.
  Limity autoryzacyjne dla karty MasterCard PayPass wynoszą:
  • 10.000 zł maksymalny dzienny limit wypłat gotówki,
  • 50.000 zł maksymalny dzienny limit transakcji bezgotówkowych,
  • 100 zł maksymalny limit pojedynczej transakcji zbliżeniowej bez użycia kodu PIN

  Dla zwiększenia bezpieczeństwa, losowo wybrane przez system transakcje do tej kwoty oraz wszystkie powyżej 100 zł dokonywane zbliżeniowo wymagają podania kodu PIN.

  Okres ważności karty: 3 lata

 • Wypłać gotówkę przy okazji robienia zakupów

  Nie możesz znaleźć bankomatu w okolicy, a nie zabrałeś ze sobą wystarczającej ilości gotówki?
  Nie musisz tracić wolnego czasu. Z usługą cash back wypłacisz pieniądze w dowolnym  sklepie - wystarczy że płacąc za swoje zakupy poinformujesz sprzedawcę, że chcesz równocześnie wypłacić pieniądze – niezależnie od kwoty zakupów:

  • możliwość wypłaty w kasie sklepu do 300 zł kartą MasterCard lub Visa
  • usługa dostępna jest w aż w 50 000 punktów sprzedaży (w tym m. in. stacja Bliska, Carrefour, Media Markt, Żabka, Ruch oraz na wybranych stacjach Orlen)
  • usługa jest bezpłatna i nie wymaga aktywacji.

  Szukaj znaku Visa cash back lub Płać kartą i wypłacaj – usługi oferowanej przez MasterCard.

  Z usługi cash back / Płać kartą i wypłacaj można skorzystać wyłącznie podczas płacenia za zakupy. Rachunek, do którego przypisana jest Twoja karta, zostanie obciążony kwotą transakcji w momencie jej dokonywania. Gotówkę możesz wypłacać do wysokości limitu transakcji bezgotówkowych, jednak jednorazowo nie więcej niż 300 zł.

 • Do czego służy karta zbliżeniowa?

  Karta zbliżeniowa posiada wszystkie cechy standardowej karty debetowej. Można nią dokonywać transakcji bezgotówkowych w punktach akceptujących karty płatnicze na całym świecie, wypłacać pieniądze z bankomatu lub płacić za zakupy w Internecie. Dodatkowo posiada nową funkcjonalność - płatność zbliżeniową, która pozwala na wygodne opłacenie drobnych zakupów.

  Jak płacić zbliżeniowo?

  • poinformuj sprzedawcę, ze chcesz zapłacić zbliżeniowo,
  • kiedy na czytniku pojawi się kwota do zapłaty sprawdź ją i, jeśli jest poprawna, zbliż kartę do czytnika w oznaczonym miejscu.

  Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego wyświetli się komunikat, że płatność została przyjęta.

  Czy płatności kartą zbliżeniową są bezpieczne?

  Tak. Umieszczony w karcie mikroprocesor zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przy płatności zbliżeniowej karta aktywuje się tylko na kilka sekund na wyraźne polecenie terminala płatniczego i działa jedynie w bardzo niewielkiej odległości od czytnika (do 5 cm). Nie jest możliwe przechwycenie informacji przekazywanych tą drogą. Dodatkowo płacąc zbliżeniowo nie przekazujesz karty sprzedawcy – masz ją cały czas przy sobie.

  Czy nie ma niebezpieczeństwa, że za tę samą transakcję zapłacę dwa razy?

  Nie. Wszystkie terminale działają zgodnie z zasadą "jedna transakcja jedną kartą", to znaczy informacje z karty są odczytywane tylko raz w trakcie dokonywania transakcji. Dodatkowym zabezpieczeniem jest to, że każda transakcja musi zostać zakończona lub anulowana, zanim będzie możliwe dokonanie kolejnej.

  Czy nie ma ryzyka, że kartą zbliżeniową przypadkowo zapłacę za nie swoje zakupy?

  Nie. Karta z funkcjonalnością zbliżeniową sama z siebie nie wysyła jakichkolwiek informacji. W portfelu użytkownika pozostaje "bezczynna". Przy płatnościach zbliżeniowych mikroprocesor na karcie aktywuje się na kilka sekund dopiero wtedy, gdy otrzyma sygnał ze strony czytnika kart zbliżeniowych. Sam czytnik też pozostaje "bezczynny" – aktywuje się na krótką chwilę na polecenie terminala płatniczego po tym, jak sprzedawca wprowadzi kwotę konkretnej transakcji.