Skip to main content
  • Aktualności
  • PM Bank gra z WOŚP na rzecz okulistyki dziecięcej

PM Bank gra z WOŚP na rzecz okulistyki dziecięcej

12-01-2022

Idąc ubiegłorocznym przykładem, w tym roku PM Bank również przyłącza się do udziału w pozytywnej inicjatywie jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! 

"Gramy dla okulistyki dziecięcej" - takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem WOŚP skupia się na zakupie sprzętu dla okulistyki (oddziałów, pododdziałów szpitalnych i poradni okulistycznych). Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup m.in. angiografu dwupłaszczyznowego do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowej do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),  synoptoforów do pomiaru kąta zeza, urządzeń OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografu dna oka, mikroskopów i stołów operacyjnych.  
 
Do akcji można przyłączyć się poprzez wrzucenie dowolnej kwoty do puszek stacjonarnych umieszczonych w placówkach Banku lub poprzez eSkarbonkę https://eskarbonka.wosp.org.pl/fxhr4h
 
Jubileuszowy 30 Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 r.
 
WOP 2022
Znajdziesz nas też tutaj