Płatności telefonem

Szczegóły oferty

Już teraz - płać telefonem!

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia telefonem z systemem Android. Aplikacja ta bezpiecznie przechowuje Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach stacjonarnych posiadających terminale płatnicze akceptujące płatności zbliżeniowe oraz w aplikacjach i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.

Płatności mobilne za pomocą telefonu są możliwe w tysiącach miejsc - sklepach stacjonarnych, aplikacjach mobilnych czy podczas zakupów online. W sklepach można wygodnie zapłacić telefonem wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe - tak samo jak kartą.

Miejsca te poznasz po jednym z symboli przy kasie:

Bezpieczeństwo

Google Pay dba o bezpieczeństwo Twojej karty na kilka sposobów. Przede wszystkim dane Twojej karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Korzystając z Google Pay, sprzedawca widzi numer konta wirtualnego przypisany do Twojej karty, której dane pozostają bezpieczne. Zanim zaczniesz korzystać z Google Pay, musisz ustawić ekran blokady urządzenia - gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.

Regulamin korzystania z kart w ramach Google Pay znajdziecie Państwo w aplikacji po zalogowaniu.

Informacje dodatkowe

1. Czym jest Google Pay?

Usługa umożliwia klientom zapisanie każdej swojej karty płatniczej wydanej przez Bank w aplikacji Google Pay w smartfonie. Użycie karty w aplikacji która wykorzystuje mechanizm tokena zwiększa bezpieczeństwo środków, gdyż tworzy w urządzeniu całkowicie bezpieczną kopię o zmienionym numerze, zawierającą wyłącznie niezbędne do transakcji dane. Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne ponieważ klient widzi wizerunek swojej karty podczas płatności lub w dowolnym momencie otwierania aplikacji mobilnej, a transakcji dokonuje w taki sam sposób, jakby uczynił to za pomocą karty plastikowej czyli poprze zbliżenie do terminala.

Jeżeli transakcja będzie na kwotę wyższą niż 50 zł, należy ją zatwierdzić PIN jak przy standardowej transakcji zbliżeniowej.

2. Co, jeśli zgubiłem telefon lub ktoś mi go ukradł?

Gdy Twój telefon jest odblokowany, ktoś może użyć go do robienia zakupów w sklepach. Jeśli nie możesz znaleźć telefonu lub został on skradziony, możesz go zlokalizować, zablokować lub usunąć z niego dane, korzystając z usługi Znajdź moje urządzenie.

Jeżeli zablokujesz urządzenie, korzystanie z Google Pay nie będzie możliwe. Jeśli nie można nawiązać kontaktu z urządzeniem, dane karty mogą zostać usunięte, aby nikt nie miał do nich dostępu. Gdy znajdziesz swoje urządzenie, odblokuj je i dodaj jeszcze raz dane karty lub kart, aby korzystać z Google Pay.

Pamiętaj, aby udostępnić funkcje lokalizacyjne na swoim urządzeniu, dzięki temu będziesz mógł sprawdzić położenie swojego urządzenia i w razie potrzeby zdalnie zablokować do niego dostęp. Google Pay nie przechowuje danych kart na telefonie, dlatego osoba, która go znajdzie lub ukradnie, nie będzie miała do nich dostępu, nawet jeśli telefon będzie odblokowany.

3. Czy korzystanie z Google Pay jest bezpieczne?

Tak, dane Twojej karty są szyfrowane i przechowywane na bezpiecznych serwerach. Każda karta płatnicza skonfigurowana przez Ciebie do płatności w sklepach otrzymuje numer konta wirtualnego (VAN), który sprzedawca widzi podczas zakupów. Dane Twojej karty nie są udostępniane sprzedawcom, gdy dokonujesz płatności w sklepie.

4. Kiedy dane mojej karty zostaną powiązane z kontem Google?

Dane Twojej karty zostaną powiązane z kontem Google, gdy:

  • kupisz produkt lub usługę Google (np. aplikację czy film w Google Play),
  • dodasz karty bezpośrednio w aplikacji Google Pay lub przeglądarce Chrome.

Więcej informacji na temat danych Twoich kart zapisanych w Google znajdziesz na pay.google.com

5. Czy można zapłacić Google Pay w sklepach internetowych?

Tak, w aplikacjach mobilnych, które akceptują płatności Google Pay.

6. Jakie karty mogę dodać do Google Pay?

Wszystkie karty debetowe Visa i MasterCard wydawane przez PM Bank za wyjątkiem kart wydanych do Podstawowego Rachunku Płatniczego i naklejki zbliżeniowej.

7. Czy do Google Pay mogę dodać kartę kredytową?

Bank nie udostępnia możliwości dodania kart kredytowych do aplikacji Google Pay.

8. Jaki PIN mam podać aby potwierdzić transakcję w Google Pay?

Transakcje realizowane kartą dodaną do Google Pay są potwierdzane tym samym PIN, który jest wykorzystywany przy karcie plastikowej.

9. Jakie dane o transakcji Bank przekazuje do Google?

Bank przekazuje do Google dane o kwotach transakcji, walutach transakcji, ich czasie wykonania, rodzajach transakcji , statusach transakcji, nazwach i adresach sklepów/usługodawców, kategoriach sklepów/usługodawców, oznaczeniu i nazwach kategorii działalności gospodarczej sklepów/usługodawców.

10. Czy Google Pay oferuje posiadaczom kart jakieś dodatkowe zabezpieczenia kart?

Konfigurując aplikację Google Pay, posiadacz karty musi na swoim urządzeniu z Androidem włączyć blokadę ekranu. Jest to aplikacja zabezpieczająca, która po 10 minutach braku aktywności automatycznie blokuje telefon właściciela karty. Do odblokowania telefonu trzeba wtedy użyć odcisku palca, wzoru, kodu PIN lub hasła – zależnie od opcji wybranej podczas konfigurowania. Odblokowanie urządzenia jest metodą weryfikacji posiadacza.

11. Czy można wyłączyć płatności Google Pay, jeśli telefon zostanie zgubiony lub skradziony?

Możesz skontaktować się z naszą infolinią i poprosić o usunięcie karty z Google Pay lub zrobić to samodzielnie w Portalu Kartowym. Jeśli zastrzeżesz plastikową kartę Visa zbliżeniowa, automatycznie zablokowana zostanie możliwość płacenia tą kartą w Google Pay.

Dodatkowo Google dostarcza usługę o nazwie Menedżer urządzeń Android, która pomaga posiadaczowi karty odnaleźć zgubione lub skradzione urządzenie, ustalić jego lokalizację i wykasować jego zawartość.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-07 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1505
1 USD3.6403
1 CHF3.6469
1 GBP4.6292
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,70
WIBID 1M 1,44
WIBID 3M 1,50
Redyskonto Weksli NBP 1,75
Referencyjna NBP 1,50
Lombardowa NBP 2,50
więcej