Naklejka zbliżeniowa Visa PayWave

Szczegóły oferty

Naklejka zbliżeniowa Visa PayWave to karta debetowa z funkcjonalnością  płatności zbliżeniowych, umożliwiająca dokonywanie transakcji w punktach handlowo-usługowych oraz w internecie. Przeznaczona jest dla osób, które cenią stały dostęp do swoich pieniędzy oraz wygodę i szybkość płatności bezgotówkowych. Naklejką nie można dokonać wypłaty gotówki w bankomacie.

Naklejka zbliżeniowa Naklejka zbliżeniowa Visa PayWave to:

 • łatwe i szybkie płacenie za zakupy z wykorzystaniem funkcjonalności zbliżeniowej
 • bezpieczeństwo transakcji
 • stały dostęp do swoich pieniędzy
 • możliwość płatności w internecie.

Limity autoryzacyjne dla karty wynoszą:

 • 50.000 zł maksymalny dzienny limit transakcji bezgotówkowych
 • 50 zł maksymalny limit pojedynczej transakcji zbliżeniowej bez użycia kodu PIN

Dla zwiększenia bezpieczeństwa wszystkie transakcje powyżej 50 zł wymagają podania kodu PIN.

Okres ważności karty: 3 lata

Naklejka zbliżeniowa telefon Dlaczego naklejka? Ponieważ możesz ją nakleić np. na telefon.

Cash back

Wypłać gotówkę przy okazji robienia zakupów

Nie możesz znaleźć bankomatu w okolicy, a nie zabrałeś ze sobą wystarczającej ilości gotówki?
Nie musisz tracić wolnego czasu. Z usługą cash back wypłacisz pieniądze w dowolnym  sklepie - wystarczy że płacąc za swoje zakupy poinformujesz sprzedawcę, że chcesz równocześnie wypłacić pieniądze – niezależnie od kwoty zakupów:

 • możliwość wypłaty w kasie sklepu do 300 zł kartą MasterCard lub Visa
 • usługa dostępna jest w aż w 50 000 punktów sprzedaży (w tym m. in. stacja Bliska, Carrefour, Media Markt, Żabka, Ruch oraz na wybranych stacjach Orlen)
 • usługa jest bezpłatna i nie wymaga aktywacji.

Szukaj znaku Visa cash back lub Płać kartą i wypłacaj – usługi oferowanej przez MasterCard.

Z usługi cash back / Płać kartą i wypłacaj można skorzystać wyłącznie podczas płacenia za zakupy. Rachunek, do którego przypisana jest Twoja karta, zostanie obciążony kwotą transakcji w momencie jej dokonywania. Gotówkę możesz wypłacać do wysokości limitu transakcji bezgotówkowych, jednak jednorazowo nie więcej niż 300 zł.

Funkcja zbliżeniowa

Do czego służy karta zbliżeniowa?

Karta zbliżeniowa posiada cechy standardowej karty debetowej. Można nią dokonywać transakcji bezgotówkowych w punktach akceptujących karty płatnicze na całym świecie lub płacić za zakupy w Internecie, z tym wyjątkiem że naklejką zbliżeniową nie można dokonać wypłaty w bankomacie. Dodatkowo posiada nową funkcjonalność - płatność zbliżeniową, która pozwala na wygodne opłacenie drobnych zakupów.

Jak płacić zbliżeniowo?

 • poinformuj sprzedawcę, ze chcesz zapłacić zbliżeniowo,
 • kiedy na czytniku pojawi się kwota do zapłaty sprawdź ją i, jeśli jest poprawna, zbliż kartę do czytnika w oznaczonym miejscu.

Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego wyświetli się komunikat, że płatność została przyjęta.

Czy płatności kartą zbliżeniową są bezpieczne?

Tak. Umieszczony w karcie mikroprocesor zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przy płatności zbliżeniowej karta aktywuje się tylko na kilka sekund na wyraźne polecenie terminala płatniczego i działa jedynie w bardzo niewielkiej odległości od czytnika (do 5 cm). Nie jest możliwe przechwycenie informacji przekazywanych tą drogą. Dodatkowo płacąc zbliżeniowo nie przekazujesz karty sprzedawcy – masz ją cały czas przy sobie.

Czy nie ma niebezpieczeństwa, że za tę samą transakcję zapłacę dwa razy?

Nie. Wszystkie terminale działają zgodnie z zasadą "jedna transakcja jedną kartą", to znaczy informacje z karty są odczytywane tylko raz w trakcie dokonywania transakcji. Dodatkowym zabezpieczeniem jest to, że każda transakcja musi zostać zakończona lub anulowana, zanim będzie możliwe dokonanie kolejnej.

Czy nie ma ryzyka, że kartą zbliżeniową przypadkowo zapłacę za nie swoje zakupy?

Nie. Karta z funkcjonalnością zbliżeniową sama z siebie nie wysyła jakichkolwiek informacji. W portfelu użytkownika pozostaje "bezczynna". Przy płatnościach zbliżeniowych mikroprocesor na karcie aktywuje się na kilka sekund dopiero wtedy, gdy otrzyma sygnał ze strony czytnika kart zbliżeniowych. Sam czytnik też pozostaje "bezczynny" – aktywuje się na krótką chwilę na polecenie terminala płatniczego po tym, jak sprzedawca wprowadzi kwotę konkretnej transakcji.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-07 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1505
1 USD3.6403
1 CHF3.6469
1 GBP4.6292
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,70
WIBID 1M 1,44
WIBID 3M 1,50
Redyskonto Weksli NBP 1,75
Referencyjna NBP 1,50
Lombardowa NBP 2,50
więcej